Schliessen
Schliessen

Ugunīgas naktis un lidojošas olas: Lieldienu tradīcijas Vācijā

Daudzi mūsu aprūpes darbinieki Lieldienu brīvdienas izvēlas pavadīt mājās kopā ar ģimeni. Tomēr, ja šajā laikā ceļojat pa Vāciju, arī jūs varēsiet izbaudīt Lieldienu paražas, kas līdzās klasiskajām krāsainajām olām un tradicionālajiem Lieldienu mielastiem var būt sabiedriskas un reizēm nedaudz dīvainas. Mēs vēlamies pateikties visiem aprūpētājiem, kuri Lieldienu laikā uzņemas aprūpes piedāvājumu, un apbalvot viņu centību ar konkursu un papildu balvu. Varbūt arī jūs piedzīvosiet Lieldienu ugunskuru vai piedalīsieties olu mešanā? Vai neesat ar to iepazinušies? Tad izlasiet par šīm vācu Lieldienu tradīcijām tagad.

Lieldienu tradīcijas ir ne tikai dziļi iesakņojušās vācu kultūrā, bet arī ienes prieku un jautrību ikdienas dzīvē. Mēs vēlamies īpaši izcelt divas īpašas Lieldienu tradīcijas: Lieldienu ugunskuru un olu mešanu. 

Šīs paražas piedāvā brīnišķīgas iespējas pavadīt neaizmirstamus brīžus kopā ar aprūpē esošajiem senioriem vai visu ģimeni, baudot svētku atmosfēru Vācijā. 

Lieldienu ugunskurs: gaismu jūra, kas aizdzen ziemu

Lieldienu ugunskurs ir iespaidīga tradīcija, kas tiek svinēta daudzviet Vācijā. Sestdienas vakarā pirms Lieldienu svētdienas cilvēki pulcējas ārā, lai iedegtu lielu ugunskuru. Šī tradīcija simbolizē pavasara uzvaru pār ziemu un gaismas uzvaru pār tumsu. Tas ir kopības un siltuma brīdis, un tam ir ļoti senas tradīcijas. 

Par šo tradīciju ir arī vairākas pasakas un mīti. Agrāk esot dejots ap ugunskuru, un, kad tas gandrīz bija nodzisis, zemās ogles vai liesmas tika pārlēktas. Tradicionāli tas tika uzskatīts par drosmes pārbaudījumu, taču tika saistīts arī ar domu, ka lēkšana pāri ugunij var izārstēt slimības un pasargāt no tām. Mūsdienās Lieldienu ugunskuru galvenokārt izmanto kā ģimenes vai nelielus tautas svētkus, kas pulcē cilvēkus kopā. Lieldienu ugunskura liesmas naktī spīd un rada hipnotizējošu gaismas jūru, kas daudziem ir neaizmirstams skats. Ja vēl neesat to piedzīvojuši, jums noteikti vajadzētu tur būt.

Olu mešana: Interesanta spēle ar tradīcijām

Iespējams, sākumā tas izklausās mazliet traki, bet dažos Vācijas reģionos Lieldienās populāra tradīcija ir spēles ar cieti vārītām olām. Un, kā norāda nosaukums: tās tiek mestas.

Pastāv dažādi šīs spēles varianti: daži cilvēki cenšas olas nogādāt līdz galamērķim pēc iespējas mazākā metienu skaitā, un olu metējs vienmēr skrien pēc mestās olas. Citi cenšas mest olas pēc iespējas augstāk un tālāk, tās nesaplēšot. Ja, metot olu, tā paliek neskarta, tiek uzskatīts, ka tas nes veiksmi cilvēkam, kurš to met. Daži pat met olas pāri savai mājai, cerot, ka tās nesaplīsīs. Ja ola paliek vesela, tiek uzskatīts, ka tā pasargā māju no zibens spērieniem. Jebkurā gadījumā šis Lieldienu ieradums izraisa daudz smieklu, un olas - gan saplēstas, gan nesaplēstas - pēc tam vienkārši apēd. Vai esat dzirdējuši par olu mešanu vai esat tajā kādreiz piedalījušies?

Lai kā jūs pavadītu Lieldienu laiku: Novēlam jums labi pavadīt laiku un brīnišķīgus svētkus.