Schliessen
Schliessen
Opiekunka i podopieczna

Aprūpētāju uzdevumu klāsts

Vecāka gadagājuma cilvēku aprūpe Vācijā ir joma, kas pastāvīgi attīstās. Darbs kā vecāka gadagājuma cilvēku aprūpētājam ir grūts, taču vienlaicīgi sniedz arī lielu profesionālu gandarījumu. Darba piedāvājumi aprūpētājiem ir atšķirīgi, tāpēc katrs aprūpētājs var atrast sev piemērotu darbu, kas atbilst viņa vēlmēm un profesionālajai kvalifikācijai. Kāds ir aprūpes darbinieka darbs Vācijā? Kādi ir aprūpētāja pienākumi? Kā var sākt strādāt par aprūpētāju? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem ir pieejamas zemāk.

Ko dara aprūpētājs?

Aprūpētājs organizē aprūpējamās personas dienu. Galvenais uzdevums ir aprūpējamo personu aprūpe. Konkrēti uzdevumi var atšķirties, taču pamatā tās ir darbības, ko darītu aprūpējamās personas radinieks. Pienākumi tiek noteikti līgumā. Pašnodarbinātie var paši plānot katru konkrētu darba dienu.

Vecāka gadagājuma cilvēku aprūpe mājās ietver šādus uzdevumus:

  • Palīdzība un atbalsts ikdienā (piemēram, mazgājoties, saģērbjoties un noģērbjoties)
  • Mājsaimniecības darbi (piemēram, uzkopšana un kārtošana)
  • Iepirkšanās
  • Maltīšu pagatavošana
  • Brīvā laika aktivitāšu organizēšana un pavadīšana to laikā (tostarp diskusijas par aprūpējamo personu interesējošām tēmām, atmiņu atsaukšana, kopīga lasīšana vai lasīšana skaļi, mīklu risināšana, mūzikas klausīšanās/dziedāšana, rokdarbi, pastaigas u.c.).
  • Pavadīšana pie ārsta un darīšanās
  • Atbalsts pamataaprūpes jomā

Par atsevišķiem pakalpojumiem mājas aprūpes jomā var vienoties arī individuāli.

Aprūpētāja darba diena kā piemērs

Aprūpētāja darba diena katrā ģimenē ir atšķirīga. Lielākoties tas ir atkarīgs no aprūpējamās personas veselības stāvokļa un radinieku vienošanās. Tomēr šis darbs ir cieši saistīts ar rutīnu, kas aprūpētajam sniedz drošības sajūtu. Dorota kopš 2012. gada sadarbojas ar “Hausengel", strādājot par aprūpētāju, un viņas darba diena ir šāda: