Schliessen
Schliessen

Starp divām pasaulēm: Marija piedzīvo īpašu svētku sezonu Vācijā

Strādāt par aprūpētāju svētku laikā daudziem ir izaicinājums, īpaši, ja strādājat tālu no mājām. Pieredzējusī Hausengel aprūpētāja Marija dalās savā pieredzē par to, kā viņai svētku sezona joprojām ir īpašs un piepildīts laiks bez savas ģimenes.

Marija stāsta, ka darbs ar vācu ģimenēm Ziemassvētku priekšvakarā sniedz unikālu iespēju iepazīt Vācijas kultūru un tradīcijas. "Lai gan es nevaru būt kopā ar savu ģimeni, šeit, Vācijā, es bieži vien atrodu kaut ko līdzīgu otrajai ģimenei un draudzīgus cilvēkus, kuri patiešām novērtē mani un to, ko es daru." Viņa uzsver kultūras apmaiņas nozīmi: “Mēs dalāmies ar savām paražām un tradīcijām. Es sniedzu savus stāstus un receptes, un pretī uzzinu daudz jauna par vācu Ziemassvētku tradīcijām - ir daudz līdzību, bet arī atšķirību. Kad atgriežos mājās, man vienmēr ir kas jauns, ko pastāstīt. Man īpaši patīk Ziemassvētku tirdziņi!”

Marija uzsver arī kopīgu pasākumu nozīmi: “Mēs kopā rotājam Ziemassvētku eglīti, cepam cepumus un dziedam Ziemassvētku dziesmas. Ir tik daudz brīnišķīgu brīžu, ko mēs piedzīvojam kopā. Šīs aktivitātes ne tikai rada svētku atmosfēru, bet arī sagādā prieku mums abiem. Ja veselība atļauj, es vienmēr cenšos pēc iespējas vairāk iesaistīt vecāka gadagājuma cilvēkus. Dalīšanās ir tas, kas liek uzplaukt daudziem cilvēkiem, un dalīties var tik daudz, īpaši Ziemassvētkos.”

Neraugoties uz to, ka ir prom no savas ģimenes, Marija svētku laikā nejūtas vientuļa. “Cilvēki, kurus es aprūpēju, kļūst par manu paplašināto ģimeni. Mēs esam viens otram līdzās un veidojam kopienu, kas attālumu līdz manām mājām padara nedaudz vieglāku. Mēs vienmēr sazināmies arī ar WhatsApp un videozvanu palīdzību - es un mana ģimene. Tas nav tas pats, kas satikties klātienē, bet tas palīdz man saglabāt saikni.”

Vēl viens aspekts, ko uzsver Marija, ir finansiālā puse. “Brīvdienas ir arī laiks, kad es kā aprūpētāja Vācijā varu nopelnīt vairāk. Papildu ienākumi ļauj man finansiāli atbalstīt savu ģimeni un arī nodrošināt savu nākotni. Pēc brīvdienām es plānoju ilgāku pārtraukumu, lai pavadītu laiku kopā ar ģimeni un atpūstos.”

Svētku sezonas izaicinājumus Marija uzskata par iespēju uzlabot savu profesionālo un finansiālo situāciju, vienlaikus saglabājot saikni ar ģimeni. “Upuri, ko es šajā laikā uzņemos, atmaksājas, un pieredze, ko gūstu, ir nenovērtējama. Tas ir ieguldījums manā un manas ģimenes nākotnē.”