Pierakstīties konsultācijai +371 65 091 325 WhatsApp tērzēšana
Tīmekļa tērzēšana

Nepieciešama piekrišana

Lai izmantotu UserLike tērzēšanu, lūdzu, piekrītiet mārketinga sīkdatņu izmantošanai. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas, lai UserLike varētu optimizēt un personalizēt tērzēšanas pakalpojumu. Jūsu piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt.

Sīkdatņu iestatījumi

info(at)hausengel.lv
<
Schliessen
Schliessen
Iecelšanas kalendārs Iecelšanas kalendārs

Mūsu 10 aizsardzības pasākumi pret koronavīrusu

Ģimenēm un aprūpētājiem

  1. Mums rūp mūsu aprūpētāju un klientu drošība, tāpēc mēs viņiem sniedzam pārbaudītu un vienmēr aktuālu informāciju par aprūpes pakalpojumu sniegšanu un ceļošanas noteikumiem koronavīrusa laikā.
  2. Mēs atbalstām mūsu aprūpētājus saistībā ar pieteikšanos uz vakcinācijām, lai nodrošinātu maksimālu drošību.
  3. “Hausengel” īsteno visus higiēnas un aizsardzības pasākumus saskaņā ar stingriem noteikumiem, par ko rūpējas mūsu franšīzes sistēma un mūsu apmācītais aprūpes personāls.
  4. Visi “Hausengel" aprūpētāji regulāri un savā dzimtajā valodā, ieskaitot latviešu valodu, tiek informēti un apmācīti par šādām tēmām:
  • Ieceļošanas noteikumi Vācijā un karantīnas pienākums
  • Uzvedības un higiēnas pasākumi aizsardzībai pret vīrusu infekcijām
  • Sejas masku izmantošana
  • Uzvedība aprūpētāja darba ikdienā
  • Uzvedība aizdomu gadījumā
  • Vispārīgi noteikumi un ieteikumi
  • Jaunākā RKI, Federālās Veselības ministrijas, Federālās Ārlietu ministrijas, mūsu biedrību un PVO informācija
  1. “Hausengel” visiem aprūpētājiem nodrošina sejas maskas jau pirms došanās ceļā. Ierašanās un aizbraukšana notiek, stingri ievērojot uzvedības un higiēnas noteikumus.
  2. Ar aprūpes personālu var vienoties par papildu pasākumiem, piemēram, koronavīrusa testu jau pirms došanās ceļā.
  3. Ārkārtas gadījumā mūsu franšīzes ņēmēji un ģimenes var ar mums sazināties pa tālruni jebkurā diennakts laikā. Mūsu aprūpētāji var papildus izmantot mūsu īpaši izveidoto WhatsApp pakalpojumu.
  4. Pēc vēlēšanās “Hausengel” atbalsta savas ģimenes un aprūpētājus saziņā ar veselības un citām iestādēm.
  5. Visiem “Hausengel” aprūpētājiem ir veselības apdrošināšana, kas ietver arī koronavīrusa infekciju.
  6. Ja klients vēlas, lai viņa mājsaimniecībā tiktu īstenoti papildu pasākumi un koncepcijas, "Hausengel" labprāt sniegs atbalstu, abām līgumslēdzējām pusēm rakstiski vienojoties.
No news available.

Noteikumi personām, kas ieceļo Vācijā saistībā ar koronavīrusu SARS-CoV-2 / COVID-19

Sagatavots: 30.05.2022

  • No 2022. gada 1. jūnija ieceļojot Vācijā vairs nav jāuzrāda vakcinācijas sertifikāts, pārslimošanas sertifikāts vai apliecinājums par negatīvu koronavīrusa testu
  • Izņēmums: Ieceļošana no vīrusa varianta reģiona Šeit joprojām tiek piemēroti spēkā esošie reģistrācijas, apliecinājumu un karantīnas noteikumi. Par vīrusa varianta reģioniem vara izlasīt Roberta Koha institūta tīmekļa vietnē.
  • Kā vakcinācijas apliecinājums tiek pieņemtas visas PVO atzītās vakcinācijas. Tie ir, piemēram, Ķīnas ražotāju Sinova, Sinopharm vai Coronavac vai Indijas ražotāja Covaxin.

Kas Jums būtu jāzina pirms došanās ceļā - Šeit Jūs varat lejupielādēt visu svarīgāko informāciju ceļam

Aprūpētāju vakcinēšanās

Aprūpējamo personu tuvas kontaktpersonas var vakcinēties

Prioritāte vakcinācijai ir gados vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar iepriekšējām saslimšanām, jo viņi pieder pie augsta riska grupas attiecībā uz koronavīrusa infekcijām un viņiem aizsardzība ir nepieciešama visātrāk. Arī aprūpējamo personu tuvām kontaktpersonām saskaņā ar Koronavīrusa vakcinācijas rīkojumu ir tiesības uz vakcināciju. Persona no aprūpējamās personas mājām vai tās likumiskais pārstāvis norīko kontaktpersonu. Par kontaktpersonām var norīkot arī ārvalstu aprūpētājus, kas dzīvo kopā mājsaimniecībā ar personām, kurām nepieciešama aprūpe, lai palīdzētu tām ikdienā. Mēs iesakām aprūpētājam pavadīt aprūpējamo personu uz vakcināciju un tās laikā arī vakcinēties kā tuvai kontaktpersonai.

Vakcinācijas organizē federālās zemes.

Rīcība un higiēnas pasākumi aizsardzībai pret vīrusu infekcijām

Koronavīrusa izplatība pašlaik ir ļoti aktuāla sabiedrībai, un mēs arī vēlamies veicināt informētību par šo tēmu. Mūsuprāt, ir svarīgi rīkoties piesardzīgi, samērīgi un atbilstoši situācijai. Mēs Jūs lūdzam ņemt vērā šādus higiēnas noteikumus aizsardzībai pret vīrusa infekcijām:

Roku mazgāšana un neskaršanās pie sejas

Vīrusi bieži tiek pārnesti ar rokām (piemēram, paspiežot roku). Pēc tam, nonākot saskarē ar acīm, degunu un muti, patogēni nokļūst gļotādās, tādējādi vīruss var tikt nodots tālāk. Tāpēc bieža un rūpīga roku mazgāšana nodrošina svarīgu aizsardzību pret vīrusu infekcijām. Rokas rūpīgi jāmazgā ar ziepēm apmēram 30 sekundes, arī starp pirkstiem. Papildus tam ir jāizvairās no pieskaršanās sejai un acīm, degunam un mutei.

Higiēnas ievērošana klepojot un šķaudot

Tā kā roku higiēna ir ļoti svarīga labai aizsardzībai pret vīrusiem, šķaudīt vai klepot nevajadzētu uz rokās, bet gan elkonī. Turklāt klepojot un šķaudot ievērojiet distanci no apkārtējiem cilvēkiem. Izlietotās papīra salvetes nekavējoties jāizmet un pēc tam rūpīgi jānomazgā rokas.

Pazīmju ievērošana un slimības gadījumā - palikšana mājās.

Pazīmes, kas liecina par vīrusu slimības sākumu, ir pēkšņa paaugstināta temperatūra, nespēks, klepus un sāpes ekstremitātēs. Ja rodas šie simptomi, jākonsultējas ar ārstu. Lai uzlabotu savu veselību un "neapgrūtinātu" citus cilvēkus ar vīrusiem, gripa vai citas vīrusu izraisītas slimības vienmēr jāārstē mājās. Ja iespējams, izvairieties no tuva vai fiziska kontakta ar ģimenes locekļiem un citiem cilvēkiem, lai viņus pasargātu no vīrusu infekcijas.

 

Slēgtu telpu regulāra vēdināšana

Lai samazinātu vīrusu skaitu slēgtās telpās un novērstu mutes un deguna gļotādu izžūšanu, tādējādi padarot tās "uzņēmīgākas", telpas ir jāvēdina vairākas reizes dienā pa desmit minūtēm.

YouTube Video Preview

Norādes par sejas masku izmantošanu

Kopš 2020. gada 27. aprīļa maskas ir obligātas sabiedriskajā transportā un veikalos visā Vācijā. No 2021. gada 20. janvāra šis noteikums tika vēl vairāk pastiprināts. Saskaņā ar to vairs nepietiek ar pašu šūtām maskām vai šalli vai lakatu, kas aizsedz muti un degunu. Ir obligāti jālieto medicīniskā sejas maksa (ķirurģiskā maska vai FFP2 maska). Konsekventa ieteicamo higiēnas noteikumu ievērošana joprojām ir visefektīvākā aizsardzība pret iespējamu infekciju. Sejas maskas var izmantot kā papildu līdzekli. Ir dažādi sejas masku veidi.

Pareiza sejas masku lietošana

Medicīniskās sejas maksas, tā sauktās ķirurģiskās maskas:  Tos galvenokārt izmanto medicīnas nozarē, piemēram, ārstu praksēs, klīnikās vai aprūpes jomā. Tās var novērst maskas nēsātāja siekalu vai elpas pilienu izplatīšanos un galvenokārt kalpo otras personas aizsardzībai.

Daļiņas filtrējošas maksas (filtering face piece, FFP maskas): Tās galvenokārt izmanto darba vietās, kur gaisā ir kaitīgas vielas. Maskas aizsargā pret vīrusu iekļūšanu un var pasargāt to nēsātāju no infekcijas (pašaizsardzība). FFP maskām ir trīs aizsardzības pakāpes. Pasaules Veselības organizācija (PVO) un Roberta Koha institūts (RKI) medicīnas nozarē iesaka vismaz 2. aizsardzības līmeni.

Sejas pārsegi: Tās ir, piemēram, pašu šūtas maskas no auduma. Lai gan nav pierādīts, ka tās aizsargā pašu maskas nēsātāju, tās, līdzīgi kā ķirurģiskās maskas, var palīdzēt samazināt risku inficēt citus cilvēkus, aizturot pilienus (līdzcilvēku aizsardzība).

Papildu informācija par dažādu masku aizsargfunkcijām un pārskats ir pieejams, piemēram, Federālā zāļu un medicīnas produktu institūta tīmekļa vietnē.

Pareiza sejas masku lietošana:

  • Vienu masku drīkst nēsāt tikai viena persona.
  • Pirms maskas uzlikšanas rūpīgi nomazgājiet rokas (vismaz 20 līdz 30 sekundes ar ziepēm. Padoms:  Tas ir tik ilgi, cik divreiz nodziedāt “Happy birthday to you” - tik ilgi Jums ir jātur rokas zem ūdens.)
  • Uzvelkot masku, pārliecinieties, ka deguns un mute, ieskaitot zodu, ir nosegta, un ka maskas malas ir pēc iespējas cieši pie sejas.
  • Nepieskarieties maskai, kad tā ir uzvilkta.
  • Noņemot masku, mēģiniet nepieskarties tās ārējām malām, jo tur var atrasties patogēni. Satveriet sānu cilpas vai auklas un uzmanīgi to nolieciet.
  • Pēc noņemšanas rūpīgi nomazgājiet rokas.

Norādījumi par to, kā uzvilkt un noņemt aizsardzības līdzekļus (RKI), ir pieejami šeit.

Norādījumi par uzvedību aprūpētāja darba ikdienā:

Cilvēki, kuriem nepieciešama aprūpe, pieder to cilvēku grupai, kuriem nepieciešama īpaša piesardzība. Gados vecākiem cilvēkiem, cilvēkiem ar novājinātu imunitāti un cilvēkiem ar iepriekšējām saslimšanām koronavīrusa infekcija var izraisīt smagu norisi. Tāpēc to aprūpējamo personu aizsardzībai ir galvenā prioritāte. Mūsu padomi par uzvedību aprūpētāja darba ikdienā, palīdzēs Jums orientēties un kontrolēt turpmāku izplatīšanos.

  • Ja iespējams, kā radinieks atturieties apmeklēt personu, kurai nepieciešama aprūpe, vai ierobežojiet savus apmeklējumus līdz minimumam. Iepriekš pajautājiet sev, vai apmeklējums patiešām ir absolūti nepieciešams, un attiecīgā gadījumā atceliet plānotās tikšanās.
  • Ja to nevar novērst: Nodrošiniet, lai visi, kas ienāk dzīvoklī, ievērotu pieņemtos uzvedības un higiēnas pasākumus.
  • Nepieciešamos iepirkumus veiciet ar piegādi. Kā piederīgā persona Jūs arī varat izpildīt dažādus pasūtījumus. Tomēr atcerieties, ka nodošanas laikā nedrīkst kontaktēties ar aprūpētāju vai personu, kurai nepieciešama aprūpe. Piemēram, sarunājiet noteiktu vietu, kur atstāt lietas, un neejiet dzīvoklī.
  • Aprūpē iesaistītajām personām nevajadzētu apmeklēt publiskus pasākumus.
  • Cilvēkiem, kuriem nepieciešama aprūpe, viņu radiniekiem un aprūpētājiem vajadzētu atturēties no sabiedriskā transporta izmantošanas.
  • Saglabājiet mieru un nepieļaujiet paniku. Aprūpe mājās arī nodrošina Jūsu aprūpētājai lielāku aizsardzību nekā tad, ja viņa tagad aizbrauc un izmanto sabiedrisko transportu. Atrunājiet viņu no aizbraukšanas.

Šāda uzvedība ir pareiza aizdomu gadījumā

  • Ja Jums bija kontakts ar inficētu personu, uzreiz sazinieties ar attiecīgo veselības iestādi pa tālruni - arī ja Jums nav simptomu. Atbildīgo veselības iestādi varat noskaidrot Roberta Koha Institūta tīmekļa vietnē.
  • Ja jums ir simptomi vai atgriežaties no skartā reģiona, sazinieties ar savu ārstu vai neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu pa tālruni 116 117. Sniedziet ārstam precīzu informāciju par simptomiem, iespējamiem kontaktiem ar inficētām personām vai uzturēšanos slimības skartajās valstīs.
  • Noteikti izvairieties no kontakta ar citiem cilvēkiem.
  • Tā kā pēc iespējamas inficēšanās var paiet līdz pat 14 dienām, līdz parādās pirmās slimības pazīmes, aizdomu gadījumā palieciet mājās, līdz tās ir novērstas.

Ja tiek konstatēta inficēšanās:

Ja Jums vai Jūsu aprūpētājam ir pozitīvs testa rezultāts, ievērojiet kompetentās veselības iestādes norādījumus. Jūs tiksiet individuāli informēts par pasākumiem. Veselības iestāde lems arī par tālāko rīcību.

 

Ko nozīmē 2G/3G?

Ko nozīmē 2G/3G?

3G nozīmē, ka ir jābūt vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātam, vai negatīvam testa rezultātam ("geimpft, genesen, getestet"). Tiem, kuri nav pilnībā vakcinēti vai izveseļojušies, noteiktos gadījumos jāuzrāda vai nu negatīvs ātrais tests (ne vecāks par 24 stundām), vai negatīvs PCR tests (ne vecāks par 48 stundām).

Dažās federālajās zemēs un reģionos noteikumi tika pastiprināti, ieviešot 2G, lai aizsargātu veselības sistēmu un aizsargātos pret infekcijām: 2G nozīmē, ka ir nepieciešams vakcinācijas vai izslimošanas sertifikāts (“geimpft, genesen"). Tātad piekļuve ir tikai vakcinētām vai izslimojušām personām. Kā apliecinājums ir jāuzrāda derīgs vakcinācijas sertifikāts vai izslimošanas sertifikāts.

Kad un kā es varu vakcinēties?

Kad un kā es varu vakcinēties?

Jau 2020. gada decembra beigās daudzās ES valstīs sākās vakcinācija pret COVID-19. Nacionālo imunizācijas programmu mērķis ir nodrošināt drošu un efektīvu imunizāciju visneaizsargātākajiem sabiedrības locekļiem. Šobrīd jau var vakcinēties visas personas, kas to vēlas. To, kad un kur varat vakcinēties, Jūs varat uzzināt attiecīgās Veselības ministrijas lapā.

Pašlaik vakcinācija nav obligāts priekšnoteikums, lai strādātu par aprūpētāju mājas apstākļos, taču tā ir ļoti ieteicama.

Noteiktos apstākļos Vācijā var vakcinēties arī aprūpētāji. Pašreizējais priekšnoteikums ir tāds, ka aprūpētājs ir vienīgā tuvā kontaktpersona personai, kurai nepieciešama aprūpe un kura ir vecāka par 70 gadiem, kurai ir trisomija 21 vai garīga invaliditāte (piemēram, demence), vai kurai ir augsts infekcijas risks pēc orgānu transplantācijas. Turklāt viņai ir jābūt Vācijas veselības apdrošināšanai (kas, protams,uzņēmumā "Hausengel” ir nodrošināta). Mēs iesakām aprūpētājam pavadīt aprūpējamo personu uz vakcināciju un tās laikā arī vakcinēties kā tuvai kontaktpersonai.

Kā es varu sevi aizsargāt?

Kā es varu sevi aizsargāt?

  • Līdzīgi kā gripas un citu "vienkāršu" saaukstēšanās slimību gadījumā, varat veikt vienkāršus pasākumus, lai sevi pasargātu: šķaudīt vai klepot elkonī, regulāri mazgāt rokas, izvairīties no roku paspiešanas un ievērot vismaz 1-2 metru distanci no citiem. Šeit ir pieejama informatīva grafika "Infekciju novēršana: 10 svarīgākie higiēnas padomi Federālā veselības izglītības biroja".
  • Lūdzu, maksimāli ierobežojiet sociālos kontaktus ārpus darba. Pēc iespējas kontaktējieties tikai ar ģimenes locekļiem.
Kā man rīkoties, ja es jūtos slims(-a)?

Kā man rīkoties, ja es jūtos slims(-a)?

  • Šobrīd ir jāievēro īpaša piesardzība. Palieciet mājās, ja jums ir akūta elpceļu slimība, un nekavējoties informējiet aprūpējamās personas ģimeni. Tas attiecas arī uz “vienkāršu” saaukstēšanos. Ja darbu nodrošināja aģentūra, nekavējoties informējiet arī aģentūru.
Kā man rīkoties, ja man ir tādi simptomi kā klepus, kakla sāpes, temperatūra, iesnas, iespējams arī caureja?

Kā man rīkoties, ja man ir tādi simptomi kā klepus, kakla sāpes, temperatūra, iesnas, iespējams arī caureja?

  • Pa tālruni sazinieties ar ārsta praksi. Ja nevarat sazināties ar savu ģimenes ārstu, zvaniet federālajam pacientu pakalpojumu tālrunim uz numuru 116 117. Daudzos reģionos ir ieviesti arī speciāli koronavīrusa informatīvie tālruņi.
  • Informējiet arī aģentūru, kas Jums piedāvāja darbu, un Jūsu aprūpējamās personas ģimeni par saviem simptomiem. Valodas problēmu gadījumā Jums var palīdzēt aģentūra/ģimene.
  • Svarīgi: Ārkārtas situācijās, piemēram, akūtu elpošanas traucējumu gadījumā, zvaniet 112. Aprūpe uzreiz ir jāpārtrauc. Informējiet savu aģentūru vai aprūpējamās personas ģimeni, kas parūpēsies par Jūsu aizvietotāju.
COVID-19 simptomi - ko darīt?
Kā man rīkoties, ja man ir bijis kontakts ar COVID-19 inficētu personu, taču man nav simptomu?

Kā man rīkoties, ja man ir bijis kontakts ar COVID-19 inficētu personu, taču man nav simptomu?

  • Uzreiz sazinieties ar veselības iestādi pa tālruni. Tur ar Jums pārrunās tālāko rīcību.
  • To, kura veselības iestāde ir atbildīga par Jums, varat noskaidrot Roberta Koha institūta (RKI) tīmekļa vietnē.
  • Ja esat uzturējies Roberta Koha institūta noteiktajā riska zonā vai īpaši skartajā teritorijā Vācijā, Jums vajadzētu izvairīties no nevajadzīgiem kontaktiem - pat ja Jums nav slimības pazīmju - un, ja iespējams, palieciet mājās. RKI tīmekļa vietnē var uzzināt, kuri reģioni ir atzīti par riska zonām.
  • Informējiet arī aģentūru, kas Jums piedāvāja darbu un Jūsu aprūpējamās personas ģimeni. Valodas problēmu gadījumā Jums var palīdzēt aģentūra/ģimene.
Ko darīt, ja pēc atgriešanās dzimtenē konstatēju koronavīrusa infekciju?

Ko darīt, ja pēc atgriešanās dzimtenē konstatēju koronavīrusa infekciju?

  • Ievērojiet savā valstī spēkā esošos norādījumus šādiem gadījumiem.
  • Informējiet arī aģentūru, kas Jums piedāvāja darbu Vācijā un Jūsu Vācijā aprūpētās personas ģimeni par savu saslimšanu.
Vai es varu inficēties no cilvēkiem, kurus aprūpēju?

Vai es varu inficēties no cilvēkiem, kurus aprūpēju?

  • Cilvēku aprūpē parasti nav iespējams ievērot ieteicamo vismaz 1-2 metru attālumu. Atrodoties ciešā kontaktā ar cilvēkiem, vienmēr pastāv inficēšanās risks. Lūdzu, ņemiet vērā šos vispārīgos noteikumus: Šķaudīt vai klepot elkonī, regulāri mazgāt rokas un izvairīties no rokasspiediena Ņemiet vērā 10 svarīgākos higiēnas padomus.
Vai aprūpētājiem no ārzemēm ir slēgtas robežas?

Vai aprūpētājiem no ārzemēm ir slēgtas robežas?

Informācija var mainīties katru dienu. Lai uzzinātu jaunākos ceļošanas norādījumus, apmeklējiet Federālās Ārlietu ministrijas tīmekļa vietni vai savas mītnes valsts tīmekļa vietni.

Vai man pēc ieceļošanas Vācijā ir jāievēro karantīna?

Vai man pēc ieceļošanas Vācijā ir jāievēro karantīna?

  • Nē. Aprūpētājiem, kuri ieceļo Vācijā, lai sāktu darbu, nav jāievēro karantīna. Saskaņā ar koronavīrusa ieceļošanas noteikumiem aprūpes darbinieki Vācijā pieder pie sistēmai būtiskas profesionālās grupas un tādējādi ir atbrīvoti no iespējamā karantīnas pienākuma, ja viņi pirms ieceļošanas var uzrādīt negatīvu testu vai apliecinājumu par vakcināciju vai izslimošanu (skat. arī Koronavīrusa ieceļošanas noteikumu 6. panta 2. punktu). Uz izceļošanu uz attiecīgajām mītnes valstīm attiecas dažādi noteikumi.

Papildu informācija

Regulāri apmeklējiet oficiālās lapas, jo tās tiek pastāvīgi atjauninātas un atspoguļo aktuālo situāciju.

  • Atbildes uz bieži uzdotiem jautājumiem par koronavīrusu:

https://www.infektionsschutz.de/coronavirus-sars-cov-2.html   

  • Jaunumi un pamatinformācija par vīrusu:

https://www.bundesgesundheitsministerium.de/coronavirus

  • Svarīga pamatinformācija, novērtējumi un konkrēti uzvedības un higiēnas pasākumi:

https://www.rki.de/DE/Home/homepage_node.html

  • Informācija ceļotājiem un par vāciešu repatriāciju:

https://www.auswaertiges-amt.de/de/ReiseUndSicherheit/-/2296762

  • Aktuāla informācija angļu valodā:

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019

 

 

Rakstīt caur WhatsApp tieši
Rezervējiet tikšanos tagad
Zvaniet +371 65 091 325
Rakstīt uz info(at)hausengel.lv adresi