Schliessen
Schliessen

Vai jūs esat pašnodarbinātais Vācijā? Neaizmirstiet norēķināties ar Vācijas nodokļu pārvaldi

Visi aprūpētāji, kas strādā ar Hausengel, Vācijā veic uzņēmējdarbību. Hausengel darbinieki palīdz visiem franšīzes ņēmējiem nokārtot visas uzņēmējdarbības formalitātes, tostarp nodokļu deklarācijas Vācijas nodokļu iestādei. Jaunā gada pirmajā ceturksnī uzņēmēji no mums saņem nodokļu anketu, kurā jāaizpilda dažas ailes un jānosūta atpakaļ mūsu birojam pa pastu vai e-pastu. Par pārējo parūpēsies Hausengel darbinieki! Franšīzes ņēmējiem ir laiks līdz kalendārā gada beigām, t. i., līdz 31.12.2023., lai norēķinātos ar Vācijas nodokļu pārvaldi.

Papildus neatkarībai un lēmumu brīvībai pašnodarbinātības priekšrocības ir arī Vācijas uzņēmējiem paredzētā lielā nodokļu atlaide. Tā 2022. gadā ir 10 347 eiro. Tādējādi daudziem Vācijā strādājošiem aprūpētājiem nerodas nodokļu izmaksas, jo viņu ienākumi nepārsniedz ar nodokļiem neapliekamo summu. Tomēr nodokļu deklarācija ir jāiesniedz visiem tiem, kas 2022. gadā Vācijā vadīja uzņēmumu, neatkarīgi no viņu ienākumiem.

Ikvienam, kas pārsniedz ar nodokļiem neapliekamo summu, būs jāmaksā nodoklis. Šādā gadījumā Hausengel darbinieki sazināsies ar izraudzīto franšīzes ņēmēju un apspriedīs turpmākos soļus, lai samaksātu nodokli.