<
Schliessen
Schliessen

Starptautiskā aprūpētāju diena: Anitas skatījums par sadarbību ar uzņēmumu Hausengel

Šajā nozīmīgajā dienā mēs vēlamies izteikt atzinību mūsu uzticīgajiem Hausengel aprūpētājiem un visiem aprūpes darbiniekiem par viņu nenogurstošo darbu un nenovērtējamo ieguldījumu. Mēs jau sen zinām, cik neaizstājami ir aprūpētāji. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ 2016. gadā mēs iedibinājām Starptautisko aprūpētāju dienu. Jau gadiem ilgi mēs esam rīkojuši kampaņu, lai 24 stundu aprūpe tiktu vairāk atzīta - lai panāktu lielāku pārredzamību, juridisko noteiktību un kvalitāti.

Mēs arī vēlamies, lai aprūpētājiem tiktu dota iespēja paust savu viedokli. Tāpēc mēs tikāmies ar Anitu un ļāvām viņai izteikties.

Attēlā: Anita (centrā) un divi Hausengel darbinieki jautri pavadīja laiku intervijas laikā.

Mūsu aprūpētāju labklājība mums ir īpaši svarīga. Mēs esam pārliecināti, ka viņu personīgā labsajūta pozitīvi ietekmē viņu darba kvalitāti. Ja viņi paši ir “labi aprūpēti”, viņi var pilnībā nodoties savam svarīgajam uzdevumam. Šā iemesla dēļ mēs viņiem uzdevām dažus jautājumus. Kāda ir sajūta būt mājas eņģelim? Kāda ir sajūta un kādi ir izaicinājumi? Mēs runājām ar Anitu no Polijas, kura jau sešus gadus ir Hausengel ģimenes locekle un regulāri dodas uz Vāciju, lai piedāvātu savu aprūpi.

Viņa saka: “Mans aprūpētājas  piedzīvojums sadarbojoties ar  sākās pirms sešiem gadiem, un es joprojām to izbaudu. Ko es varu teikt? Es nekad neesmu bijusi vīlusies." Anita šķiet dzīvespriecīga un atklāta, viņa daudz smejas, taču arī atzīst: “Pirms pirmā darba - tas bija Erlangenā - es ļoti baidījos, negribu to noklusēt. Es nezināju, vai orientēšos, vai esmu piemērota šim darbam, vai kāds būs apmierināts ar manu darbu, turklāt es nemācēju labi runāt vāciski. Tomēr vācu valoda izrādījās ne tik liela problēma. Par laimi. Runājot lēni un izmantojot rokas un kājas, tas nostrādāja."

Strādāt par aprūpētāju ne vienmēr ir viegli. Jūs atrodaties tālu no mājām, un cilvēki, kurus aprūpējat, bieži ir slimi vai ar invaliditāti. Taču, neraugoties uz šiem izaicinājumiem, aprūpētāji var atrast piepildījumu savā darbā un sniegt vērtīgu ieguldījumu citu cilvēku labklājībā. "Svarīgākais šajā darbā ir tas, ka jūs tajā ieguldāt savu sirdi. Vienkārši esiet jauki, celieties ar smaidu, esiet draudzīgi un neaizmirstiet, ka mēs esam tur viņu (aprūpējamo) dēļ, ka runa ir par viņu laiku un to, kā mēs to izmantojam,” saka Anita. Tomēr arī viņai reizēm nav viegli šķirties no savas ģimenes. Īpaši tādās svētku dienās kā Ziemassvētki. "Esmu godīga un teikšu, ka man labāk patīk īsi komandējumi. Tad ilgas pēc mājām ir vieglāk pārvarēt. Lai gan mūsdienās, 21. gadsimtā, ar visām mūsdienu  tehnoloģijām un mobilajiem telefoniem ir vieglāk uzturēt kontaktu. Tāpēc arī tas ir paveicams, un ilgas varbūt nav tik spēcīgas."

Kāpēc viņa var ieteikt Hausengel kā darbā iekārtošanas aģentūru? "Sākotnēji Hausengel man ieteica draugs. Man vienmēr ir bijušas labas attiecības ar šo uzņēmumu: viņi rūpējas, lai es laikus saņemtu samaksu, viņiem ir profesionāli un draudzīgi darbinieki, kas vienmēr ir man gatavi palīdzēt,” viņa saka. Tomēr viņa īpaši novērtē neatkarību: “Es pati varu izlemt, cik ilgi vai īsi vēlos doties uz Vāciju. Tas ir atkarīgs no manis. Es nemainītu Hausengel pret nevienu citu uzņēmumu un iesaku ikvienam, kas ir ieinteresēts, vismaz pamēģināt."

Un Anita mums piekrīt - nosaukums runā pats par sevi: “Man īpaši patīk uzņēmuma nosaukums - Hausengel ir kā “eņģelis mājā”. Tieši tādi mēs esam (mūsu aprūpē esošajiem cilvēkiem) - eņģeļi, kas rūpējas par to, lai viņu sejās katru dienu parādītos smaids, lai izplatītos prieks, lai viņi justos mūsu aprūpēti, lai viņiem būtu labi un lai viņi būtu laimīgi."

Mēs vēlamies pateikties Anitai par viņas sirsnīgajiem vārdiem, atklātību un pozitīvo raksturu un ļoti novērtējam viņas sadarbību ar mums. Viņa skaidri parāda, cik vērtīgu darbu veic visi aprūpētāji šajā pasaulē un kādu pozitīvu ietekmi viņi atstāj uz citu cilvēku dzīvi.