Pierakstīties konsultācijai +371 65 091 325 WhatsApp tērzēšana
Tīmekļa tērzēšana

Nepieciešama piekrišana

Lai izmantotu UserLike tērzēšanu, lūdzu, piekrītiet mārketinga sīkdatņu izmantošanai. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas, lai UserLike varētu optimizēt un personalizēt tērzēšanas pakalpojumu. Jūsu piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt.

Sīkdatņu iestatījumi

info(at)hausengel.lv

Pasaules Alcheimera slimības diena: pateicība aprūpētājiem

Par godu Pasaules Alcheimera  dienai mēs vēlamies izteikt īpašu pateicību jums, aprūpētājiem. Jūsu ikdienas centieni sniegt atbalstu cilvēkiem ar demenci ir pelnījuši vislielāko atzinību. Alcheimera slimība skar ne tikai pašus cilvēkus, bet arī tos, kuri ar mīlestību rūpējas par viņiem.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem aptuveni 50 miljoni cilvēku visā pasaulē cieš no demences, un visizplatītākā tās forma ir Alcheimera slimība. Paredzams, ka līdz 2050. gadam šis skaits pieaugs līdz 152 miljoniem. Taču aiz šiem satraucošajiem skaitļiem slēpjas cilvēku likteņi, kurus nav iespējams atspoguļot statistikā.

Tomēr problēmas, kas rodas, dzīvojot kopā ar slimniekiem, ir tikpat dažādas kā pašu slimnieku personības. Tās nosaka slimnieka personība, slimības stadija, ārējie dzīves apstākļi, kā arī aprūpētāju īpašās spējas un vājības. Tāpēc šo problēmu risinājumiem jābūt tikpat individuāliem kā cilvēkiem, kurus tās skar.

Zināšanas rada drošību

Zināšanas par slimību sniedz drošību darbā ar slimniekiem. Tās var novērst vilšanos, kā arī nevajadzīgu rezignāciju. Tāpēc aprūpētājiem vajadzētu pēc iespējas rūpīgāk informēt sevi par slimību. Mūsu tālākizglītības kursu ietvaros Hausengel akadēmijā jūs uzzināsiet daudz interesantu faktu par šo slimību.

Būtībā demences slimnieki ir jāpieņem tādi, kādi viņi ir. Viņi nevar mainīties. Ir svarīgi apzināties un respektēt slimnieku vajadzības un vēlmes. Tajā pašā laikā jāizvairās no kritikas un nevajadzīgiem pārmetumiem.

Svarīgi ir arī saglabāt neatkarību, neraugoties uz slimību. Tāpēc nevajadzētu atņemt slimajam visus uzdevumus tikai tāpēc, ka tie ir grūtāki nekā iepriekš vai tiek veikti sliktāk. Vienkāršojot apģērbu, sadalot darbības atsevišķos soļos un sniedzot atbilstošu palīdzību, bieži vien var saglabāt augstu patstāvības pakāpi. Par to noteikti parunājiet ar saviem tuviniekiem!

Konsekventa, kontrolējama ikdienas rutīna, spilgta gaisma un svarīgu ceļu izgaismojums naktī atvieglo slimnieku orientēšanos. Skaidras struktūras un drošas vides izveide ir svarīgs priekšnoteikums, lai slimnieki justos ērti.

Ņemiet vērā arī saskarsmē ar skartajām personām: Daudzi demences slimnieku uzvedības veidi ir reakcija uz slimību. Padomu un orientācijas trūkums var izraisīt trauksmi, pieķeršanos un pastāvīgu jautājumu atkārtošanu. Agresivitāte un dusmu uzliesmojumi var rasties no neapmierinātības vai pārslodzes, depresija un noslēgtība - no aktivitātes un iedrošinājuma trūkuma. Ja ar to saskaraties ikdienā, veicot aprūpes pienākumus, nekautrējieties ņemt vērā turpmāk sniegtos padomus:

 

Padomi, kā strādāt ar pacientiem ar demenci:

- Palieciet mierīgi un pacietīgi.

- Esiet iejūtīgi pret demences slimnieka jūtām.

- Izveidojiet pazīstamu un strukturētu vidi.

- Atvieglojiet saziņu, izmantojot vienkāršu valodu un skaidrus vēstījumus.

- Sniedziet atbalstu, bet arī veiciniet neatkarību.

- Runājiet ar ģimenes locekļiem par problēmām.

- Apzinieties savus ierobežojumus

 Mēs - Hausengel ļoti labi zinām, kādas problēmas var rasties, strādājot ar pacientiem ar demenci. Mūsu apmācītie ambulatorās aprūpes dienesta aprūpes konsultanti labprāt sniegs jums atbalstu, ja jums radīsies kādi jautājumi par šo tēmu. Pasaules Alcheimera slimības dienas garumā mēs pateicamies jums par jūsu apņemšanos - arī visu Hausengel ģimeņu vārdā.

 

Rakstīt caur WhatsApp tieši
Rezervējiet tikšanos tagad
Zvaniet +371 65 091 325
Rakstīt uz info(at)hausengel.lv adresi