<
Schliessen
Schliessen

Visam, kas dzīvē notiek, ir savs iemesls

Indra Vitkauskiene

Indra Vitkauskiene

Indra Vitkauskienes kundze no Elektrēniem juta aicinājumu aprūpēt un kopt jau bērnībā. Diemžēl pieaugušā vecumā dzīve pavērsās citā virzienā, nekā sapņi un vēlmes. Tikai likteņa pavērsiens atmodināja bērnības sapņus un Vitkauskienes kundze kļuva par aprūpētāju.

„Jau bērnībā spēlējoties man patika iztēloties, ka esmu ārste. Mani pacienti toreiz bija putniņi, vardītes un citas radības. Mans sapnis bija kļūt par labu ārsti. Taču dzīvē ne vienmēr viss notiek tā, kā mēs vēlamies. Tomēr visam, kas dzīvē notiek, ir kāds iemesls. Pēc manu vecvecāku nāves, man nebija miera un es sev pārmetu, ka ar viņiem biju pavadījusi pārāk maz laika” - Indra Vitkauskiene stāsta par savu ceļu uz profesiju: aprūpētāja.

Sākums vienmēr ir grūts

Diemžēl sākumā viss neritēja gludi. Pirmais Vitkauskienes kundzes starpnieks diemžēl bija negodīgs, un darbs bija murgs. Viņas pirmā darba pieredze aprūpes jomā bija ļoti slikta. Indra negrib par to daudz stāstīt, jo ar to saistās sliktas atmiņas. “To es nemaz negribu atcerēties. Pusgadu es cietu no depresijas. Bija nepieciešams laiks, lai atjaunotu savu iekšējo pasauli un piekristu jaunam darbam."

Tāpat kā daudzi citi aprūpētāji, arī Vitkauskienes kundze par “Hausengel” uzzināja no paziņas, kura jau ilgāku laiku sadarbojās ar “Hausengel” un bija apmierināta ar šo sadarbību. „Viņa vairākkārt mēģināja mani pārliecināt, ja man arī ir jāmēģina vēlreiz. Sākumā es negribēju pieteikties aģentūrā, jo manas valodas zināšanas bija ļoti vājas. Taču vēlāk es internetā nejauši pamanīju “Hausengel” darba piedāvājumu un nolēmu pieteikties. Un tas bija lielisks lēmums, kuru es nekad neesmu nožēlojusi!" 

Protams, tas ir arī atkarīgs no attiecīgās ģimenes, kurā strādā par aprūpētāju. Ne vienmēr izveidojas saskaņa, dažreiz tiek konstatēta nesaderība. Žēl, bet tad ar “Hausengel” palīdzību tiek atrasts jauns darbs. "Bet, kad redzu smaidus un pateicību to cilvēku acīs, par kuriem rūpējos, un jūtu pieķeršanos, man kūst sirds“. Katrs aprūpētājs jūtas patiesi laimīgs un noderīgs, ja starp ģimeni un aprūpētāju izveidojas labas attiecības: "Šādos gadījumos es izbaudu savu darbu, saskarsmi un novērtēju attiecības ar aprūpējamo personu," - priecājas Vitkauskienes kundze.

Godīgi un ar cieņu

Nav noslēpums, ka, pieņemot lēmumu strādāt par aprūpētāju Vācijā, zināmu lomu spēlē arī finansiālais aspekts. Indra uzskata, ka atalgojumam ir jāatbilst sniegumam. „Bieži vien mēs esam aprūpētājs, pavārs, apkopējs un vēl vairāk vienā personā. Tāpēc iespēja vienoties par atalgojumu pirms darba pieņemšanas ir godīgs sadarbības veids."

Protams, lieliska sadarbība ar "Hausengel” nenozīmē tikai labu atalgojumu. Vēl svarīgāka Indrai ir silta atmosfēra, draudzīga pieeja un personīgs atbalsts, ko konsultantes birojā sniedz visās situācijās. „Konsultantes vienmēr ir draudzīgas un izpalīdzīgas. Apziņa, ka ārkārtas situācijās vienmēr var sazināties ar kādu no uzņēmuma, sniedz labu sajūtu. Tā es darbā nejūtos viena un zinu, ka iespējamu problēmu gadījumā man palīdzēs“ – priecājas Vitkauskienes kundze.

„Sadarbība ar "Hausengel” man ir tālākizglītības un pašattīstības iespēja. Gan valodas kursi, gan e-apmācības par aprūpi man ir deva ļoti daudz: savās acīs es esmu ļoti augusi. Tas man ir ļoti palīdzējis ne tikai profesionālajā ziņā, bet arī komunikācijas jomā, un iegūto zināšanu dēļ man ir kļuvis daudz vieglāk strādāt. Piemēram, valodas kursos es īsā laikā iemācījos vairāk nekā patstāvīgi no grāmatām vairāku gadu garumā. Ar to es ļoti lepojos."

Pilnīga aprūpe

Indra Vitkauskiene uzsver, ka arī “Hausengel” sniegtie pakalpojumi ir viena no svarīgākajām spēcīgajām pusēm, kas aprūpētājiem nodrošina pilnīgas aprūpes sajūtu. “Viesu nams, braukšanas nodaļa, apdrošināšana un biroja darbinieku darbs - tas viss ir ļoti labi organizēts un efektīvs. Vienīgais, kas man dažkārt pietrūkst, ir informācija lietuviešu valodā viesu namā. Jaunajiem aprūpētājiem dažreiz ir grūti. No otras puses, viesu namā satiekas dažādu tautību aprūpētāji, un ir ļoti patīkami, ja kāds kolēģis piedāvā palīdzību." Lai gan Vitkauskienes kundzei vēl ne reizi nav bijusi nepieciešama apdrošināšana, par ko viņa priecājas, viņa uzskata, ka veselības apdrošināšana un civiltiesiskās atbildības apdrošināšana sniedz papildu drošību, kas ir ļoti svarīgi, atrodoties ārzemēs.

Vitkauskienes kundze ir tik ļoti apmierināta ar sadarbību ar "Hausengel", ka viņa uzņēmumu var un grib tikai slavēt un ieteikt citiem. Viņa arī zina, ka var iegūt, iesakot citus aprūpētājus - par ieteikumiem tiek maksātas prēmijas. Šī "Hausengel” ideja viņai tiešām patīk.

“Es vēlos pēc iespējas ilgi strādāt par aprūpētāju. Patiesību sakot, tik ilgi, cik man to ļaus veselība. Jo man vissvarīgāk ir justies noderīgai“ – tā savu stāstu beidz Indra Vitkauskiene no Lietuvas.

„Psiholoģiskai pieejai senioru aprūpē ir milzīga loma”

Elita Zicmane, Riga
Kad Zicmanes kundzei tika zvanīts no Rīgas, lai lūgtu dalīties ar mums savā pieredzē, viņa tikko bija atgriezusies no atvaļinājuma Ēģiptē. Elita bija labā noskaņojumā un jautra. No viņas staroja pozitīva enerģija. Šķita, ka tā ir atvaļinājuma saulainā enerģija. Taču sarunas gaitā ātri vien kļuva skaidrs, ka Elita vienkārši tāda ir. Viņas milzīgā pozitīvā enerģija un pienākuma apziņa ir apbrīnojama!

Sadarbība ar “Hausengel” man sniedz stabilitātes sajūtu

Zofia Machoń
Zofia Machoń strādāja konditorejā savā dzimtajā pilsētā Lubartovā. Šobrīd viņa sniedz palīdzību vecāka gadagājuma cilvēkiem Vācijā, aprūpējot viņu ierastajā mājas vidē. Viņas stāsts apstiprina, ka katrai situācijai, kas šķiet sarežģīta, ir sava zelta maliņa. Tikai jābūt attiecīgam pārskatam.

Sadarbība ar “Hausengel” man sniedz stabilitātes sajūtu

Dorota Kolbuch
Dorota Kolbuhas kundze savā karjerā ir pieņēmusi dažādus izaicinājumus. Daudzus gadus viņa strādāja bankā, kur ieņēma augstu amatu. Pēc tam viņa vēlējās izmēģināt savus spēkus un Polijā uzsāka savu uzņēmējdarbību. Kādu dienu viņa internetā izlasīja par “Hausengel". Mūsu uzņēmums raisīja uzticību, un, lai gan Dorota tobrīd nerunāja vāciski, viņa nolēma sākt strādāt par aprūpētāju Vācijā.