Schliessen
Schliessen

Vienmēr jāspēj būt objektīvai un jāspēj izvērtēt situācija ar vēsu prātu

Eva Ioņina

Šoreiz savā pieredzē par sadarbību ar Hausengel dalās mūsu aprūpētāja Eva Ioņina. Sadarbība ar Evu aizsākās ša gada februārī. Jau no pirmās sarunas bija skaidrs, ka ir darīšana ar nosvērtu un racionālu prātu. Un kāds tur brīnums, ja viņas pamatprofesija, tāpat kā daudzām citām mūsu aprūpētājām, nav saistīta ar aprūpi, proti, viņa  ir grāmatvede. Izvēli darboties aprūpes jomā  viņa izdarīja, jo iepriekš bija pieredze kā mājsaimniecības palīdzei vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Bet kādā veidā aprūpētāja uzzinājusi par Hausengel? Par Hausengel Evai pastāstījusi kursabiedrene, kura mūsu firmu ieteikusi kā uzticamus sadarbības partnerus. Šeit mēs atkal varam pārliecināties par to, cik labi strādā ieteikums no reāliem cilvēkiem. Jautāta par šīs profesijas plusiem un mīnusiem viņa saka, ka pats grūtākais šajā profesijā ir tas, ka katru reizi ir jāpielāgojas ģimenei un cilvēki, kurus tu aprūpē ir dažādi un ar dažādām vajadzībām. Viņasprāt tas ir pats lielākais izaicinājums atrast gan emocionālu, gan fizisku kontaktu, lai būtu komfortabli abām iesaistītajām pusēm. Vienmēr jāspēj būt objektīvai un jāspēj izvērtēt situācija ar vēsu prātu. Aprūpētājas darba pozitīvā puse ir gandarījums. Pēc Evas domām vislielākais gandarījums ir tad, ja viņa ir palīdzējusi cilvēkam atveseļoties pēc operācijas vai kādas smagas saslimšanas un cilvēks atgūst spēju būt patstāvīgs. Rehabilitācija ir smags un garš process, kurā cilvēkam nepieciešams gan morāls, gan fizisks atbalsts. Ir svarīgi, arī tas, ka aprūpējamo personu piederīgie novērtē mūsu darbu un ir pateicīgi  par mūsu sniegto palīdzību, piemēram, uzdāvinot ziedus. Tas ir patīkami! Otrs svarīgs aspekts, kas sagādā prieku šajā profesijā ir iespēja iepazīt Vāciju un dažādu reģionu kultūru un tradīcijas.

Kas attiecas uz sadarbību ar Hausengel, aprūpētāja saka, ka izvēloties sadarboties ar mums svarīgi bija tas, ka viss ir oficiāli un iepazīstoties ar sadarbības nosacījumiem  viss bija saprotams un bez "zemūdens akmeņiem ". Arī fakts, ka tika prasītas valodas zināšanas, kuras tika pārbaudītas, liecināja, ka Hausengel ir nopietna firma.  Uz jautājumu, vai nebija šaubas par pašnodarbinātas personas satusu Vācijā, Eva atbild, ka nē, jo visas formalitātes nebija jākārto pašai, bet to izdarīja Hausengel.

Aprūpētāja atzīst, ka pats svarīgākais sadarbībā ar Hausengel ir tas, ka var paļauties, ka visi organizatoriskie darbi būs sakārtoti, kā arī visi jautājumi  un neskaidrības tiks   laicīgi un korekti atbildēti un atrisināti.

Vai uz Hausengel var paļauties un vai vērts ieteikt citiem? Eva saka, ka uz Hausengel var paļauties un  viņa iesaka Hausengel kā drošus un uzticamus sadarbības partnerus.

Mana sadarbība ar Hausengelu sākās ar brīnumainām sakritībām.

Larisa Razumova
Mana sadarbība ar Hausengelu sākās ar brīnumainām sakritībām. Pirmo reizi par uzņēmumu uzzināju no sludinājuma sociālajā vietnē Facebook un paturēju to prātā.
Drīz vien mana draudzene pastāstīja, ka ir aizpildījusi anketu Hausengel tīmekļa vietnē un, ka priekš viņas jau tiek meklēts atbilstošs piedāvājums par senioru aprūpētāju Vācijā. Mana draudzene ir ļoti atbildīgs cilvēks, viņa tobrīd nestrādāja un vēlējās izmēģināt spēkus vecāka gadagājuma cilvēku aprūpē, taču ar pienācīgu atalgojumu. Mana draudzene ir laba autovadītāja, labi gatavo ēst un skaisti spēlē klavieres - visas šīs prasmes ļoti noderēja, strādājot par aprūpētāju. Viņa saņēma labas atsauksmes no ģimenes un tika uzaicināta strādāt ar šo ģimeni vēlreiz.

Būt par aprūpētāju nav garlaicīgi.Tas ir piedzīvojums!

Māra Jermacāne
Mārai tāpat kā daudzām citām mūsu aprūpētājām pamatprofesija nav saistīta ar senioru aprūpi. Tomēr nevar teikt, ka tā vispār nekādā veidā nebūtu saistīta ar aprūpi. Māra ir pirmskolas skolotāja un tas, protams, nozīmē, ka šādam cilvēkam ir nepieciešamas spējas un vēlme ne tikai izglītot, bet arī rūpēties par cilvēku. Visticamāk, ka šī darba pieredze viņai noder arī senioru aprūpē, jo darbs ir saistīts ne tikai ar ķermeņa aprūpi, bet arī ar dvēseles aprūpi; un šeit noder pedagoga profesijā apgūtās psiholoģijas zināšanas.

„Psiholoģiskai pieejai senioru aprūpē ir milzīga loma”

Elita Zicmane, Riga
Kad Zicmanes kundzei tika zvanīts no Rīgas, lai lūgtu dalīties ar mums savā pieredzē, viņa tikko bija atgriezusies no atvaļinājuma Ēģiptē. Elita bija labā noskaņojumā un jautra. No viņas staroja pozitīva enerģija. Šķita, ka tā ir atvaļinājuma saulainā enerģija. Taču sarunas gaitā ātri vien kļuva skaidrs, ka Elita vienkārši tāda ir. Viņas milzīgā pozitīvā enerģija un pienākuma apziņa ir apbrīnojama!