<
Schliessen
Schliessen

Sadarbība ar “Hausengel” man sniedz stabilitātes sajūtu

Zofia Machoń

Zofia Machoń

Zofia Machoń strādāja konditorejā savā dzimtajā pilsētā Lubartovā. Šobrīd viņa sniedz palīdzību vecāka gadagājuma cilvēkiem Vācijā, aprūpējot viņu ierastajā mājas vidē. Viņas stāsts apstiprina, ka katrai situācijai, kas šķiet sarežģīta, ir sava zelta maliņa. Tikai jābūt attiecīgam pārskatam.

 

Zofia Machoń no Lubartovas pēc profesijas ir dārzniece. Pirms viņa uzsāka sadarbību ar "Hausengel", viņa 7 gadus strādāja konditorejā. Lai gan viņa bija apmierināta ar savu darba vietu, pēkšņā darbinieku skaita samazināšana viņu pamudināja meklēt darbu citā jomā. “Man jau iepriekš bija pieredze senioru aprūpē, jo es gadiem ilgi kopu manu slimo vecmāmiņu. Es domāju, ka tas man deva drosmi. Es zināju, kā runāt ar savu vecmāmiņu un kā viņai palīdzēt.. Tas spēcināja manu pašnovērtējumu un es uzņēmos risku. Es nolēmu kļūt par aprūpētāju” - Zofija atsauc atmiņā piedzīvoto. Zofija ikdienā ir sirsnīga un ap sevi izplata optimistiskas vibrācijas un apkārtējos inficē ar savu pozitīvo attieksmi.

Uzņēmumā “Hausengel” Zofija nenonāca uzreiz. "Vispirms es 8 mēnešus strādāju citā Polijas uzņēmumā. Mans aprūpējamais bija jauks kungs gados. Viņa veselības stāvoklis bija slikts. Viņa ģimene mani ielūdza pie sevis atkārtoti, bet diemžēl seniors jau bija nomiris." Lai gan Zofija ieguldīja savu sirdi un dvēseli aprūpētājas darbā, viņa nebija pilnībā apmierināta ar darbu Polijas aģentūrā. Viņa saņēma niecīgu atalgojumu, kas neatbilda darba apjomam un centībai. Šis bija īstais brīdis, lai veiktu pārmaiņas.

Pirmie soļi uzņēmumā “Hausengel"

“Kādā dienā man piezvanīja draudzene un pastāstīja viņa avīzē bija izlasījusi rakstu par “Hausengel". Viņa zināja, ka es strādāju šajā jomā un gribēja man to pastāstīt. Tas nebija sludinājums, bet gan raksts par “Hausengel” darbību. Abas sievietes tas ieinteresēja tik ļoti, ka viņas internetā atrada kontaktinformāciju un piezvanīja “Hausengel". "Pirmā tālruņa saruna bija jauka un patīkama. Bez stresa. Konsultante man izskaidroja visus noteikumus attiecībā uz sadarbību ar uzņēmumu. Tā sākās mana sadarbība ar "Hausengel", kas turpinās vēl šodien, un ar kuru es esmu ļoti apmierināta."

Zofija sāka pirmo darbu sadarbībā ar "Hausengel” 2016. gada decembrī. Viņa labi atceras šo darbu. "Man bija ļoti bail. Pirms katra jauna darba un došanās ceļā uz jaunu darba vietu nezināmā dēļ rodas bailes. Tas ir normāli. Kad es ierados, izrādījās, ka uztraukšanās un bailes bija liekas, jo jaunie aprūpētāji no visām pusēm saņem atbalstu. Viņa tiešām jutās pilnīgi aprūpēta. Pirmā tikšanās ar jauno ģimeni notika ļoti draudzīgā atmosfērā. "Sagaidīšana bija ļoti jauka. Visa ģimene smaidīja. Iepriekšējais aprūpētājs, kuru man vajadzēja nomainīt, izskaidroja manus pienākumus, parādīja visu, kas šajā darbā bija nepieciešams. Ģimene bija ļoti jauka un draudzīga. Arī mans aprūpējamais bija mīļš, mierīgs un līdzsvarots cilvēks. Man ar viņu saistās labas atmiņas." Integrāciju jaunajā vidē atviegloja visaptverošs atbalsts, kuru Zofija saņēma gan no ģimenes, gan iepriekšējā aprūpētāja un “Hausengel” darbiniekiem.

Atzinība par sniegto palīdzību

Turpmākie darba piedāvājumi plūda bez piepūles. Viņas personīgā konsultante atlasīja viņai tikai tādus darba piedāvājumus, kas atbilda Zofijas vēlmēm, un ieteica labākos piedāvājumus. Lēmumu par darba pieņemšanu vienmēr pieņem aprūpētājs. Katra jaunā darba vieta bija ar kaut ko īpaša, un Zofija apguva jaunas prasmes. Tas viņu bagātināja ne tikai finansiāli, bet arī pieredzes ziņā. Zofija uzskata, ka katram ir rakstura īpašības, kas ir noderīgas aprūpes darbā. “Šajā darbā ļoti liela nozīme ir pacietībai, pozitīvai attieksmei un mieram", vienā elpas vilcienā uzskaita Zofija un papildina sarakstu ar spēju organizēt darbu, apzinīgumu un veselo saprātu. Pēdējais ir arī līdzeklis sarežģītās situācijās, kas dažreiz atgadās aprūpētāja darbā. “Šajā darbā mēs uzņemamies atbildību par cita cilvēka veselību un dzīvi. Atbildība ir milzīga. Ne katra grūta situācija ir vienlīdz slikta. Katrā situācijā ir jāsaredz arī tās labā puse."

Pārtraukumos, kuros viņai bija laiks sev, viņa atpūtās. “Ieplānotajā brīvajā laikā es gāju pastaigāties, braucu ar velosipēdu, apbrīnoju arhitektūru un skaisto dabu. Es sajūsminājos par gleznaino Felsbergas apkārtni netālu no Kaseles. Turklāt man bija istaba ar elpu aizraujošu skatu uz tuvumā esošo kalnu, kura virsotnē atradās Viduslaiku pils. Kā pasakā! Tur es atstāju savu sirdi. Manas ekskursijas man sagādāja milzīgu prieku! Es jutos enerģijas pilna, atbrīvota un pozitīvi noskaņota, kas izpaudās gan darbā, gan visā manā dzīvē."

Zofiju vairākas reizes pārsteidza atvadas no aprūpējamās personas un ģimenes. “Pēc vairākām kopā pavadītām nedēļām cilvēki viens pie otra pierod un kļūst tuvi. Atvadas bieži ir emocionālas, ar asarām, it kā atvadītos no radiniekiem, nevis svešiem cilvēkiem. Mana saskarsme ar ģimenēm un aprūpējamām personām ir sirsnīga. Sākumā es vienmēr cenšos iepazīt ģimenes locekļus, viņu paradumus un prasības. Tas man ir ļoti svarīgi, lai varētu veidot labas attiecības. Abām pusēm vispirms ir jāpierod vienai pie otras. Ja abas puses labi saprotas, veidojas sirsnīgas attiecības, kuru pamatā ir savstarpēja cieņa un pretimnākšana."

Zofija uzsver, ka aprūpētāji no Polijas Vācijā tiek augstu vērtēti. Viņi tiek slavēti un cilvēki vēlas sadarboties. Ar ko izceļas poļu aprūpētāji? "Poļu aprūpētāji ir iejūtīgi, sirsnīgi, godīgi, laipni un pretimnākoši. Viņi var labi vadīt mājsaimniecību un rūpēties par cilvēkiem, kuriem nepieciešama aprūpe," pārliecināti saka Zofija.

“Hausengel” aprūpētāji ir pilnīgi aprūpēti

Zofija sadarbojas ar “Hausengel” franšīzes sistēmā un ir pašnodarbināta uzņēmēja Vācijā. "Kad es uzzināju un sapratu, kādi ir sadarbības modeļi, es izvēlējos pašnodarbinātību, jo tas man bija visizdevīgāk. Man nemaz nebija bail, jo es zināju, ka “Hausengel” uzrauga visas ar iestādēm saistītās formalitātes. Uzņēmums veic visas formalitātes. Man par to nevajag uztraukties un nerodas nekādas ar to saistītas problēmas. Es priecājos, ka varu sadarboties ar “Hausengel", jo uzņēmums rūpējas par visām formalitātēm un man Vācijā sniedz lielu drošību.”

Katram aprūpētājam ir savs personīgais konsultants, arī Zofijai. “Mana konsultante man sniedz visu informāciju par darbu skaidri un saprotami, tāpēc, ierodoties darba vietā, nerodas nepatīkami pārsteigumi." Detalizēta un precīza informācija par darba saturu un aprūpējamās personas veselības stāvokli ir būtiska Zofijai un citiem aprūpētājiem, izvēloties darbu, un samazina pārsteiguma risku darba vietā. “Hausengel” šajā jomā nodrošina augstākā līmeņa precizitāti, jo “Hausengel” darbinieki nosacījumus pārbauda uz vietas. Zofija ir apmierināta arī ar "Hausengel" darbinieku ātro atsaucību un palīdzību, kad viņa ziņo par ārkārtas situāciju darbā.

Zofija novērtē sadarbību ar "Hausengel", jo - kā viņa pati saka - tā ir kārtīga, godīga, droša un draudzīga aģentūra. Līdz šim viņa šajā sadarbībā nav saskārusies ar nevienu problēmu, jo teicamās organizācijas dēļ viss noris nevainojami. “Turklāt man patīk nosaukums “Hausengel", kas manā dzimtajā valodā nozīmē "mājas eņģelis". Tas man nozīmē daudz,” viņa papildina.

Zofija sniedz labu padomu visiem aprūpētājiem - katru dienu sākt ar smaidu un pozitīvu attieksmi. Tad viss ir labi. Svarīgi ir arī satikt pareizos cilvēkus. Kam viņa iesaka sadarboties ar "Hausengel"? “Es iesaku “Hausengel” ne tikai saviem draugiem, bet visiem, kas grib strādāt par aprūpētājiem. Kāpēc? Tas ir uzticams uzņēmums, un visi, kas sadarbojas ar “Hausengel” var baudīt pilnīgu aprūpi. Tas man sniedz drošības sajūtu."

Vienmēr jāspēj būt objektīvai un jāspēj izvērtēt situācija ar vēsu prātu

Eva Ioņina
Šoreiz savā pieredzē par sadarbību ar Hausengel dalās mūsu aprūpētāja Eva Ioņina. Sadarbība ar Evu aizsākās ša gada februārī. Jau no pirmās sarunas bija skaidrs, ka ir darīšana ar nosvērtu un racionālu prātu. Un kāds tur brīnums, ja viņas pamatprofesija, tāpat kā daudzām citām mūsu aprūpētājām, nav saistīta ar aprūpi, proti, viņa ir grāmatvede. Izvēli darboties aprūpes jomā viņa izdarīja, jo iepriekš bija pieredze kā mājsaimniecības palīdzei vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Būt par aprūpētāju nav garlaicīgi.Tas ir piedzīvojums!

Māra Jermacāne
Mārai tāpat kā daudzām citām mūsu aprūpētājām pamatprofesija nav saistīta ar senioru aprūpi. Tomēr nevar teikt, ka tā vispār nekādā veidā nebūtu saistīta ar aprūpi. Māra ir pirmskolas skolotāja un tas, protams, nozīmē, ka šādam cilvēkam ir nepieciešamas spējas un vēlme ne tikai izglītot, bet arī rūpēties par cilvēku. Visticamāk, ka šī darba pieredze viņai noder arī senioru aprūpē, jo darbs ir saistīts ne tikai ar ķermeņa aprūpi, bet arī ar dvēseles aprūpi; un šeit noder pedagoga profesijā apgūtās psiholoģijas zināšanas.

„Psiholoģiskai pieejai senioru aprūpē ir milzīga loma”

Elita Zicmane, Riga
Kad Zicmanes kundzei tika zvanīts no Rīgas, lai lūgtu dalīties ar mums savā pieredzē, viņa tikko bija atgriezusies no atvaļinājuma Ēģiptē. Elita bija labā noskaņojumā un jautra. No viņas staroja pozitīva enerģija. Šķita, ka tā ir atvaļinājuma saulainā enerģija. Taču sarunas gaitā ātri vien kļuva skaidrs, ka Elita vienkārši tāda ir. Viņas milzīgā pozitīvā enerģija un pienākuma apziņa ir apbrīnojama!