<
Schliessen
Schliessen

„Psiholoģiskai pieejai senioru aprūpē ir milzīga loma”

Elita Zicmane, Riga

Hausengel Elita Zicmane

Kad Zicmanes kundzei tika zvanīts no Rīgas, lai  lūgtu dalīties ar mums savā pieredzē, viņa tikko bija atgriezusies no atvaļinājuma Ēģiptē. Elita bija labā noskaņojumā un jautra. No viņas staroja pozitīva enerģija. Šķita, ka tā ir atvaļinājuma saulainā enerģija. Taču sarunas gaitā ātri vien kļuva skaidrs, ka Elita vienkārši tāda ir. Viņas milzīgā pozitīvā enerģija un pienākuma apziņa ir apbrīnojama!

Zicmanes kundzes pamatnodarbošanās saistīta ar viesnīcu sfēru. Šajā sfērā viņa guvusi  pieredzi arī strādājot viesnīcā  Austrijā. Par Hausengel  viņa vispirms uzzinājusi sociālajā vietnē Facebook. Bet lēmumu par sadarbību palīdzējis pieņemt fakts, ka viņa saņēmusi labas atsauksmes par Hausengel. Kā saka Elita – reklāma var solīt dažādas lietas, bet izšķirošā nozīme tomēr ir reālu cilvēku atsauksmēm. Elita ar Hausengel sadarbojas jau no 2022. gada oktobra un viņai jau ir atšķirīgas pieredzes. Pirmais piedāvājums nebija no vieglākajiem, jo aprūpējamā persona cieta no demences un mēdza būt arī agresīva, bet pēc tam neko par nodarīto neatcerējās. Taču Elita saparata, ka cilvēks ir slims un nedara to apzināti un, lai gan viegli nebija aprūpētāja palika pie aprūpējamās līdz uzdevuma izpildes beigām. Tāds ir Elitas dzīves vadmotīvs   - visu iesākto novest līdz galam! Ļoti īpašs  ir stāsts par ģimeni, kurā viņa sniedz aprūpi pašlaik. Nomira kundze, aprūpējamā sieva un kungs pēc sievas nāves kļuva ļoti vārgs. Viņam zuda dzīvotgriba. Viņš pārstāja ēst, tikai gulēja. Visi  - gan Zicmanes kundze, gan kunga dēli  domāja, ka viņš drīz mirs. Bet Elitai izdevās kungu no šī bezcerīgā stāvokļa izglābt. Uz jautājumu, kā viņai tas izdevās viņas atbilde ir – psihologija! Psiholoģiskai pieejai cilvēkam, un it īpaši senioru aprūpē, ir milzīga loma! Elita, šajā kungam tik grūtajā brīdī, motivēja viņu, un centās strukturēt kunga ikdienu un dot norādījumus līdzīgi kā to līdz šim bija darījusi viņa sieva. Papildus tam Elita viņu vingrināja un  mēģināja motivēt ēst. Pamazām, ar nelielām jogurta porcijām. Nedēļas laikā pēc šī procesa uzsākšanas aprūpējamais jau  pats gāja uz tualeti,  kā arī bija atgriezusies apetīte. Dēli tam  nespēja noticēt! Kā saka Elita – galvenais ir motivēšana un kustība! Tas ir ļoti svarīgi! Viņa atzīst, ka gandarījums ir milzīgs un nekautrējas atzīt, ka lepojas ar sevi par padarīto! Gandarījumu par sniegto palīdzību cilvēkiem nekas nespēj aizstāt!

Vēl Zicmanes kundze piebilst, ka šo darbu nevar darīt visi! Tam jābūt aicinājumam – palīdzēt cilvēkiem! Šajā ģimenē aprūpētāja jūtas ļoti labi arī tāpēc, ka ģimenes locekļi ir ļoti atsaucīgi un saprotoši. Būtisks aspekts ir brīvais laiks. Tas Elitai tiek nodrošināts, jo ģimene saprot, ka aprūpētājas labsajūta ir svarīga. Ja dēliem pašiem nesanāk nodrošināt bŗīvu brīdi, tad tiek iesaistīti un labprāt palīdzību sniedz arī kaimiņi.

  Runājot par sadarbību ar Hausengel, Zicmanes kundze īpaši izceļ Hausengel  konsultantu  darbu, jo viss vienmēr, jau sākot ar pirmo reizi tiek īsi, konkrēti, korekti izskaidrots. Nekā lieka, bet viss skaidrs un saprotams! Viņa ir apmierināta ar sadarbību ar Hausengel un ir jau  ieteikusi Hausengel arī savai draudzenei. Šeit der atcerēties pašas Elitas pieredzi uzsākot sadarbību ar Hausengel – atsauksmes   ir ļoti būtisks faktors, lai izvēlētos sadarboties ar kādu firmu!

Mēs ceram, ka aprūpētājas Elitas Zicmanes stāsts būs iedvesmojošs arī citiem aprūpētājiem!

Vienmēr jāspēj būt objektīvai un jāspēj izvērtēt situācija ar vēsu prātu

Eva Ioņina
Šoreiz savā pieredzē par sadarbību ar Hausengel dalās mūsu aprūpētāja Eva Ioņina. Sadarbība ar Evu aizsākās ša gada februārī. Jau no pirmās sarunas bija skaidrs, ka ir darīšana ar nosvērtu un racionālu prātu. Un kāds tur brīnums, ja viņas pamatprofesija, tāpat kā daudzām citām mūsu aprūpētājām, nav saistīta ar aprūpi, proti, viņa ir grāmatvede. Izvēli darboties aprūpes jomā viņa izdarīja, jo iepriekš bija pieredze kā mājsaimniecības palīdzei vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Būt par aprūpētāju nav garlaicīgi.Tas ir piedzīvojums!

Māra Jermacāne
Mārai tāpat kā daudzām citām mūsu aprūpētājām pamatprofesija nav saistīta ar senioru aprūpi. Tomēr nevar teikt, ka tā vispār nekādā veidā nebūtu saistīta ar aprūpi. Māra ir pirmskolas skolotāja un tas, protams, nozīmē, ka šādam cilvēkam ir nepieciešamas spējas un vēlme ne tikai izglītot, bet arī rūpēties par cilvēku. Visticamāk, ka šī darba pieredze viņai noder arī senioru aprūpē, jo darbs ir saistīts ne tikai ar ķermeņa aprūpi, bet arī ar dvēseles aprūpi; un šeit noder pedagoga profesijā apgūtās psiholoģijas zināšanas.

Sadarbība ar “Hausengel” man sniedz stabilitātes sajūtu

Zofia Machoń
Zofia Machoń strādāja konditorejā savā dzimtajā pilsētā Lubartovā. Šobrīd viņa sniedz palīdzību vecāka gadagājuma cilvēkiem Vācijā, aprūpējot viņu ierastajā mājas vidē. Viņas stāsts apstiprina, ka katrai situācijai, kas šķiet sarežģīta, ir sava zelta maliņa. Tikai jābūt attiecīgam pārskatam.