Schliessen

Būt par aprūpētāju nav garlaicīgi.Tas ir piedzīvojums!

Māra Jermacāne

Mārai tāpat kā daudzām citām mūsu aprūpētājām pamatprofesija nav saistīta ar senioru aprūpi. Tomēr nevar teikt, ka tā vispār nekādā veidā nebūtu saistīta ar aprūpi. Māra ir pirmskolas skolotāja un  tas, protams, nozīmē, ka šādam cilvēkam ir nepieciešamas spējas un vēlme ne tikai izglītot, bet arī  rūpēties  par cilvēku.  Visticamāk, ka šī  darba pieredze viņai  noder arī senioru aprūpē, jo darbs ir  saistīts ne tikai ar ķermeņa aprūpi, bet arī ar dvēseles aprūpi; un šeit noder pedagoga profesijā apgūtās psiholoģijas zināšanas.

Kā jau dzīvē mēdz, būt cilvēki vēlas pārmaiņas. Arī Māra vēlējusies gūt pieredzi citā jomā  un kādu laiku  strādājusi par aprūpētāju pansionātā Latvijā.

Bet kā viņa nokļuvusi līdz Hausengel? Strādājot par aprūpētāju Latvijā, viņai ienākusi prātā ideja, kāpēc gan nepamēģināt šādu darbu arī citā valstī. Viņa izvēlējusies Vāciju, jo jau bijusi pieredze auklītes darbā Hamburgā, kur arī iegūtas vācu valodas zināšanas. Par Hausengel uzzinājusi no darba sludinājuma internetā un tagad jau sadarbojas ar Hausengel 4 gadus.

Uz jautājumu par plusiem un mīnusiem šajā darbā, Māra atbild, ka, protams, kā jau katrā darbā, tā arī šeit mēdz būt arī grūti brīži. Dažreiz ir satraukums, kad jādodas pie jaunas ģimenes, jo nekad nevar zināt, kā klāsies jaunajā vietā. Īpaši grūti ir, ja nākas saskarties ar agresīvu demenci. Bet grūtos brīžus atsver patīkamie, kā piemēram, tad, kad aprūpējamam uzlabojas veselība un, kad viņas   - aprūpētājas darbs tiek novērtēts. Aprūpējamā  ģimene neaizmirst viņu un mēdz pārsteigt ar mazām dāvaniņām. Netrūkst arī piedzīvojumu, kad ar 90 gadu vecu aprūpējamo, kuram bijusi mugurkaula trauma kopā var doties spontānos izbraucienos, ar auto pāri robežai, piemēram uz Franciju! Tas ir piemērs, cik dažādi un apbrīnojami izturīgi un dzīvi mīloši ir seniori, neskatoties uz viņu veselības problēmām! Vēl viens interesants fakts, ka atrodoties Vācijā, viņa iepazinusies ar citu aprūpētāju no Latvijas, kura, kā izrādās, ir no tās pašas pilsētas Latvijā, kurā dzīvo Māra. Abas tagad ir kļuvušas par labākajām draudzenēm!

Runājot par sadarbību ar Hausengel aprūpētāja  uzsver, ka ļoti svarīgi ir tas, ka ir iespēja pašai  izvēlēties piedāvājumu un piedāvājuma ilgumu. Vēl ļoti svarīga ir apdrošināšana un ceļa izdevumu kompensācija. Un kas ir ļoti būtiski, ka ir lieliska komunikācija ar konsultanti, kura vienmēr visu ļoti rūpīgi izskaidro par piedāvājumu un arī uzdod daudz jautajumu, kā arī izrāda interesi par aprūpētāju pašu. Un, ja rodas kādi jautājumi, tad vienmēr droši var zvanīt.

Mūsu aprūpētāja Māra noteikti iesaka arī citiem cilvēkiem, kuri apsver iespēju kļūt par aprūpētāju, nebaidīties un pamēģināt, jo tas nekad nav garlaicīgi un tas ir piedzīvojums! Kā jau tika pieminēts  - tā nav tikai iespēja gūt pieredzi kā aprūpētājai, nopelnīt un iepazīt pasauli, bet Māras gadījumā arī nodibināt ciešu draudzību!

„Psiholoģiskai pieejai senioru aprūpē ir milzīga loma”

Elita Zicmane, Riga
Kad Zicmanes kundzei tika zvanīts no Rīgas, lai lūgtu dalīties ar mums savā pieredzē, viņa tikko bija atgriezusies no atvaļinājuma Ēģiptē. Elita bija labā noskaņojumā un jautra. No viņas staroja pozitīva enerģija. Šķita, ka tā ir atvaļinājuma saulainā enerģija. Taču sarunas gaitā ātri vien kļuva skaidrs, ka Elita vienkārši tāda ir. Viņas milzīgā pozitīvā enerģija un pienākuma apziņa ir apbrīnojama!

Sadarbība ar “Hausengel” man sniedz stabilitātes sajūtu

Zofia Machoń
Zofia Machoń strādāja konditorejā savā dzimtajā pilsētā Lubartovā. Šobrīd viņa sniedz palīdzību vecāka gadagājuma cilvēkiem Vācijā, aprūpējot viņu ierastajā mājas vidē. Viņas stāsts apstiprina, ka katrai situācijai, kas šķiet sarežģīta, ir sava zelta maliņa. Tikai jābūt attiecīgam pārskatam.

Sadarbība ar “Hausengel” man sniedz stabilitātes sajūtu

Dorota Kolbuch
Dorota Kolbuhas kundze savā karjerā ir pieņēmusi dažādus izaicinājumus. Daudzus gadus viņa strādāja bankā, kur ieņēma augstu amatu. Pēc tam viņa vēlējās izmēģināt savus spēkus un Polijā uzsāka savu uzņēmējdarbību. Kādu dienu viņa internetā izlasīja par “Hausengel". Mūsu uzņēmums raisīja uzticību, un, lai gan Dorota tobrīd nerunāja vāciski, viņa nolēma sākt strādāt par aprūpētāju Vācijā.