<
Schliessen
Schliessen

Būt par aprūpētāju nav garlaicīgi.Tas ir piedzīvojums!

Māra Jermacāne

Mārai tāpat kā daudzām citām mūsu aprūpētājām pamatprofesija nav saistīta ar senioru aprūpi. Tomēr nevar teikt, ka tā vispār nekādā veidā nebūtu saistīta ar aprūpi. Māra ir pirmskolas skolotāja un  tas, protams, nozīmē, ka šādam cilvēkam ir nepieciešamas spējas un vēlme ne tikai izglītot, bet arī  rūpēties  par cilvēku.  Visticamāk, ka šī  darba pieredze viņai  noder arī senioru aprūpē, jo darbs ir  saistīts ne tikai ar ķermeņa aprūpi, bet arī ar dvēseles aprūpi; un šeit noder pedagoga profesijā apgūtās psiholoģijas zināšanas.

Kā jau dzīvē mēdz, būt cilvēki vēlas pārmaiņas. Arī Māra vēlējusies gūt pieredzi citā jomā  un kādu laiku  strādājusi par aprūpētāju pansionātā Latvijā.

Bet kā viņa nokļuvusi līdz Hausengel? Strādājot par aprūpētāju Latvijā, viņai ienākusi prātā ideja, kāpēc gan nepamēģināt šādu darbu arī citā valstī. Viņa izvēlējusies Vāciju, jo jau bijusi pieredze auklītes darbā Hamburgā, kur arī iegūtas vācu valodas zināšanas. Par Hausengel uzzinājusi no darba sludinājuma internetā un tagad jau sadarbojas ar Hausengel 4 gadus.

Uz jautājumu par plusiem un mīnusiem šajā darbā, Māra atbild, ka, protams, kā jau katrā darbā, tā arī šeit mēdz būt arī grūti brīži. Dažreiz ir satraukums, kad jādodas pie jaunas ģimenes, jo nekad nevar zināt, kā klāsies jaunajā vietā. Īpaši grūti ir, ja nākas saskarties ar agresīvu demenci. Bet grūtos brīžus atsver patīkamie, kā piemēram, tad, kad aprūpējamam uzlabojas veselība un, kad viņas   - aprūpētājas darbs tiek novērtēts. Aprūpējamā  ģimene neaizmirst viņu un mēdz pārsteigt ar mazām dāvaniņām. Netrūkst arī piedzīvojumu, kad ar 90 gadu vecu aprūpējamo, kuram bijusi mugurkaula trauma kopā var doties spontānos izbraucienos, ar auto pāri robežai, piemēram uz Franciju! Tas ir piemērs, cik dažādi un apbrīnojami izturīgi un dzīvi mīloši ir seniori, neskatoties uz viņu veselības problēmām! Vēl viens interesants fakts, ka atrodoties Vācijā, viņa iepazinusies ar citu aprūpētāju no Latvijas, kura, kā izrādās, ir no tās pašas pilsētas Latvijā, kurā dzīvo Māra. Abas tagad ir kļuvušas par labākajām draudzenēm!

Runājot par sadarbību ar Hausengel aprūpētāja  uzsver, ka ļoti svarīgi ir tas, ka ir iespēja pašai  izvēlēties piedāvājumu un piedāvājuma ilgumu. Vēl ļoti svarīga ir apdrošināšana un ceļa izdevumu kompensācija. Un kas ir ļoti būtiski, ka ir lieliska komunikācija ar konsultanti, kura vienmēr visu ļoti rūpīgi izskaidro par piedāvājumu un arī uzdod daudz jautajumu, kā arī izrāda interesi par aprūpētāju pašu. Un, ja rodas kādi jautājumi, tad vienmēr droši var zvanīt.

Mūsu aprūpētāja Māra noteikti iesaka arī citiem cilvēkiem, kuri apsver iespēju kļūt par aprūpētāju, nebaidīties un pamēģināt, jo tas nekad nav garlaicīgi un tas ir piedzīvojums! Kā jau tika pieminēts  - tā nav tikai iespēja gūt pieredzi kā aprūpētājai, nopelnīt un iepazīt pasauli, bet Māras gadījumā arī nodibināt ciešu draudzību!

Mana sadarbība ar Hausengelu sākās ar brīnumainām sakritībām.

Larisa Razumova
Mana sadarbība ar Hausengelu sākās ar brīnumainām sakritībām. Pirmo reizi par uzņēmumu uzzināju no sludinājuma sociālajā vietnē Facebook un paturēju to prātā.
Drīz vien mana draudzene pastāstīja, ka ir aizpildījusi anketu Hausengel tīmekļa vietnē un, ka priekš viņas jau tiek meklēts atbilstošs piedāvājums par senioru aprūpētāju Vācijā. Mana draudzene ir ļoti atbildīgs cilvēks, viņa tobrīd nestrādāja un vēlējās izmēģināt spēkus vecāka gadagājuma cilvēku aprūpē, taču ar pienācīgu atalgojumu. Mana draudzene ir laba autovadītāja, labi gatavo ēst un skaisti spēlē klavieres - visas šīs prasmes ļoti noderēja, strādājot par aprūpētāju. Viņa saņēma labas atsauksmes no ģimenes un tika uzaicināta strādāt ar šo ģimeni vēlreiz.

Vienmēr jāspēj būt objektīvai un jāspēj izvērtēt situācija ar vēsu prātu

Eva Ioņina
Šoreiz savā pieredzē par sadarbību ar Hausengel dalās mūsu aprūpētāja Eva Ioņina. Sadarbība ar Evu aizsākās ša gada februārī. Jau no pirmās sarunas bija skaidrs, ka ir darīšana ar nosvērtu un racionālu prātu. Un kāds tur brīnums, ja viņas pamatprofesija, tāpat kā daudzām citām mūsu aprūpētājām, nav saistīta ar aprūpi, proti, viņa ir grāmatvede. Izvēli darboties aprūpes jomā viņa izdarīja, jo iepriekš bija pieredze kā mājsaimniecības palīdzei vecāka gadagājuma cilvēkiem.

„Psiholoģiskai pieejai senioru aprūpē ir milzīga loma”

Elita Zicmane, Riga
Kad Zicmanes kundzei tika zvanīts no Rīgas, lai lūgtu dalīties ar mums savā pieredzē, viņa tikko bija atgriezusies no atvaļinājuma Ēģiptē. Elita bija labā noskaņojumā un jautra. No viņas staroja pozitīva enerģija. Šķita, ka tā ir atvaļinājuma saulainā enerģija. Taču sarunas gaitā ātri vien kļuva skaidrs, ka Elita vienkārši tāda ir. Viņas milzīgā pozitīvā enerģija un pienākuma apziņa ir apbrīnojama!